Meghívott előadók
Prof. Dr. Emiel Heijnen
Egyetemi tanár
Amszterdami Művészeti Akadémia, Vizuális Nevelési Tanszék
Kutatási területei: vizuális kultúra és popkultúra, integrált művészeti és tudományos nevelés, média pedagógia, tanterv tervezés.
Hilda Wengrower DMT, Psy.D.
Az Izraeli Művészetterápiás Egyesület társelnöke, Ono-School for Society and Arts tanára, a Body, Movement and Dance in Psychotherapy c. folyóirat egyik szerkesztője.
Kutatási területei: művészet-, tánc- és mozgásterápia, művészetterápia a közoktatásban, művészet alapú kutatás.
Ileana Pintilie
Művészetkritikus és történész, független kurátor
Temesvári Nyugati Egyetem Bölcsészettudományi Karának professzora
2000 és 2010 között tagja volt az ARTMargins folyóirat tanácsadó testületének.
Kutatási területei: performansz és akcióművészet, különösképpen a keleti blokk kommunista rendszerei alatt. Számos fesztivál, kiállítás kurátora: Kelet-Európai Performance Fesztivál (1993-2002), ,The Earth (1992) és a Borderline (2009). Főbb kötetei: Ştefan Bertalan. Crossroads (Triade Alapítvány, Temesvár, 2011), Ștefan Bertalan. Visual Structures, 1960-2000 (K-West Verlag, Essen, 2020) és Constantin Flondor. Wege zur Form (K-West Verlag, Essen, 2022).
Dr. Dalma Toadere
Adjunktus
A Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar
Kutatási területei: zenepedagógia, mozgás és zene kapcsolata,
Gyermekkultúrához kapcsolódó előadásának címe:
Történetek és mesék: A gyermeki gondolkodás keretei és a virtuális öröm forrásai
Széchenyi-díjas magyar pszichológus, nyelvész, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az MTA főtitkárhelyettese (2006–2008), a BME Kognitív Tudományi Tanszékének alapító egyetemi tanára. Oktatói tevékenysége és kutatómunkája három hazai (Eötvös Loránd Tudományegyetem, József Attila Tudományegyeteme, jelenleg Szegedi Tudományegyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem), valamint több külföldi egyetemhez (Rutgers Egyetem, Trieszti Egyetem, Indianai Egyetem, Bécsi Egyetem, Harvard Egyetem) kapcsolódik, de szakmai együttműködései és szerkesztői munkája jóval szélesebb hatósugarú mind hazai, mind nemzetközi vonatkozásban. Szerzőként 20, szerzőként és szerkesztőként 60 könyv fűződik a nevéhez. A Central European University Dept of Cognitive Science oktatója. A 6. Művészetpedagógiai Konferencián a gyermekkultúra tematikáján belül azt vizsgálja előadásában, vajon a történeteken keresztül hogyan kapcsolható össze az ember mint evolúciós lény a kultúrateremtő lénnyel. vispleh@ceu.edu csaba pléh pleh.csaba@gmail.com
6. MPK
2023. június 14-16-án 6. alkalommal rendezzük meg a Művészetpedagógiai Konferencia sorozatot . A Magyar Képzőművészeti Egyetemen kiállításokkal várjuk a résztvevőket június 14-én, majd június 15-16-án az MMA Művészetelméleti Tagozatával együttműködésben, a Pesti Vigadóban tartjuk a plenáris és szekció előadásokat, workshopokat. ... Tovább